Strona: Nabór do koła naukowego mechaniki budowoli / Koło Naukowe Mechaniki Budowli

Nabór studentów do Koła Naukowego

2021-02-04
, red.  Piotr Nazarko

Serdecznie zapraszam studentów I i II stopnia kierunku budownictwo do udziału w aktywnościach podejmowanych w ramach działalności KN Mechaniki Budowli. Ich tematyka zależy od tego, czym sami interesują się studenci. Wymiernymi korzyściami dla studentów będą nie tylko pogłębione umiejętności oraz wiedza z zakresu modelowania i analizy pracy konstrukcji, ale także artykuły i wystąpienia na konferencjach, które są brane pod uwagę ubiegając się o stypendium Rektora. Z swojej strony mogę zaoferować wsparcie w zakresie:

• modelowania obiektów budowlanych w programie Revit,
  • parametrycznego modelowanie konstrukcji (Dynamo+Robot, Dynamo+Revit),
  • analizy pracy konstrukcji oraz wymiarowania elementów konstrukcji w programach Robot, RFEM, Advance  Design,
  • detalowania konstrukcji (Advance Steel, Revit),
  • harmonogramowania (MS Project),
  • przedmiarowania i kosztorysowania w programie BIMestiMate,
  • wielobranżowej koordynacji modeli BIM (Navisworks, BIMcollab),
  • doświadczalnych pomiarów drgań konstrukcji,
  • przetwarzania danych pomiarowych,
  • zastosowania miękkich metod obliczeniowych (algorytmy genetyczne, sieci neuronowe) w inżynierii lądowej.

Do koła można dołączyć w zasadzie w każdej chwili, jednak na zgłoszenia oczekuję przede wszystkim w pierwszych tygodniach semestru, aby możliwe było sprawne zaplanowanie działań na cały semestr. Do zgłaszania się szczególnie zachęcam dyplomantów realizujących prace pod kierunkiem pracowników Katedry Mechaniki Konstrukcji. Dzięki temu powstające prace mogą być ciekawsze, a ich realizacja sprawniejsza. W razie pytań zapraszam do kontaktu.